JOB: AJUTOR BUCATAR

 Locatia jobului: in cadrul companiei Walter Tosto WTB situata in Bucuresti, pe Soseaua Berceni, Nr.104.

Descrierea postului: Jobul consta in oferirea suportului necesar bucatarului, in cadrul cantinei companiei.

Cerinte:

  • Studii: Scoala/curs de bucatar;
  • Experienta : Nu este necesara
  • Cunoasterea proceselor tehnologice de preparare a alimentelor;
  • Dinamism, abilitate, amabilitate şi comunicare, afinitate pentru arta culinara, spirit de organizare si pastrare a curateniei, rezistenta la stres, munca de rutina;
  • Adoptarea unei atitutidini corecte si amabile pe tot parcursul programului de servire a angajatilor companiei;

Atributii si responsabilitati:

– Asigura implementarea si mentinerea standardelor de pastrare si depozitare a produselor, semipreparatelor si preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico-sanitare in vigoare;

– Participa la determinarea necesarului de materii prime de comandat si la realizarea comenzilor de aprovizionare;

– Asigura servirea angajatilor companiei;

– Asigura curatenia bucatariei;

– Participa activ la intretinerea ustensilelor de bucatarie si a echipamentului din dotare;

– Tine cont de perisabilitate, termenul de garantie, de modul in care urmeaza sa fie folosite ingredientele;

– Face prelucrarile preliminare gatitului – sorteaza, curata, spala, divizeaza si mai apoi gateste – fierbe, frige, coace, prajeste;

– Indeplineste si alte sarcini curente atribuite de catre superiorul direct, in concordanta cu necesitatile imediate ale societatii;

– Raspunde de pastrarea in bune conditii a ustensilelor si aparaturii;

– Raspunde de utilizarea resurselor existente, exclusiv in interesul firmei;

– Respecta cu strictete igiena personala cat si igiena bucatariei;

– Utilizeaza resursele existente, exclusiv in interesul firmei;

– In functie de activitatea curenta a companiei, salariatul va indeplini orice alte sarcini dispuse de catre conducere in legatura cu deservirea corespunzatoare a angajatilor companiei, in functie de competentele sale profesionale;

– Sa isi insuseasca si sa respecte normele si instructiunile de securitatea sanatatii muncii si masurile de aplicare ale acestora.

Program de lucru:

Se lucreaza 8 ore/zi.

Beneficii:

  • Pachet salarial bazat pe grila de salarizare, cu crestere automata in functie de vechimea in munca din cadrul companiei;
  • Majorare anuala salariala cu 4%;
  • Prima de fidelitate;
  • Masa de pranz oferita;
  • Cazare pentru cei care nu sunt din Bucuresti in cadrul unitatii de cazare a companiei.