JOB: MAGAZIONER

JOB MAGAZIONER

Locatia jobului: in cadrul companiei Walter Tosto WTB situata in Bucuresti, pe Soseaua Berceni, Nr.104.

Descrierea postului:

Jobul consta in gestionarea si organizarea stocurilor de marfa din depozitul organizatiei.

Cerinte:

  • Experienta in domeniu de minim 5 ani;
  • Studii medii, obligatoriu;
  • Cunostinte de operare PC.
  • Serios, calm, onest, organizat si atent la detalii;
  • Abilitate de lucru in echipa si gestionare documente;
  • Spirit de initiativa;
  • Autorizatie de stuvuitorist – reprezinta un plus.

Atributii si responsabilitati:

  • Este responsabil de marfa din depozit;
  • Aranjeaza, alaturi de ceilalti colegi marfa in depozit;
  • Este responsabil de inregistrarea bunurilor in programul de gestiune si de receptionare a bunurilor;
  • Participa activ la operatiunile de incarcare / descarcare a bunurilor la / din magazia societatii;
  • Efectuează corect şi prompt operatiunile necesare de intrare in stoc a bunurilor;
  • Efectueaza corect si prompt receptia fizica a bunurilor la intrarea in magazia societatii astfel incat sa corespunda din punct de vedere calitativ cu comanda facuta, precum si cu normele de calitate legale si interne in vigoare;
  • Raporteaza corect si prompt superiorului ierarhic diferentele intre bunurile fizice si cele scriptice aparute la receptia marfii la magazie, precum si orice vicii identificate;
  • Asigura conditiile de depozitare, pastrare si siguranta a bunurilor;
  • Manipuleaza bunurile cu atentie in vederea depozitarii evitandu-se deteriorarea sau distrugerea acestora;
  • Utilizează eficient spatiul de depozitare al marfurilor;
  • Asigura siguranta depozitului, previne sustragerea bunurilor si orice forma de risipa, le fereste de degradare si le pastreaza potrivit prescriptiilor tehnice si igienico-sanitare;
  • Propune masuri bune de eficientizare a activitatii de gestiune sau livrari din stoc;
  • Intocmeste si actualizeaza corect si prompt fisele de magazie;
  • Efectueaza corect inventarul stocului de marfa;
  • Pregateste comenzile pentru livrare;
  • Tine evidenta in mod corect si la zi a registrelor de stocuri;
  • Raportează persoanelor desemnate de catre superiori rezultatele activitatii de gestiune a stocului;
  • Efectueaza si pastreaza in bune conditii documentele justificative legate de stocuri;
  • Comunica in scris superiorului sau persoanelor desemnate plusurile si minusurile din gestiune, de care are cunostinta;
  • Urmareste rulajul produselor din stoc;
  • Pregateste corect si prompt bunurile pentru livrare;
  • Ambaleaza si securizeaza marfa in vederea livrarii;
  • Emite avize de receptie si de expeditie pentru marfurile ce parasesc organizatia, in conditiile prevazute de lege;
  • Mentine legatura cu departamentul de contabilitate pentru documentele necesare;
  • Listeaza corect si prompt documentele fiscale ce insotesc marfa;
  • Mentinerea curateniei si ordinii in deposit;
  • Colaboreaza cu colegii din echipa de depozit sau cu alte departamente;
  • Respecta normele legale in domeniu si reglementarile interne.

Program de lucru:

Se lucreaza 8 ore/zi.

Beneficii:

  • Pachet salarial bazat pe grila de salarizare, cu crestere automata in functie de vechimea in munca din cadrul companiei;
  • Majorare anuala salariala cu 4%;
  • Prima de fidelitate acordata o data la 5 ani;
  • Masa de pranz oferita;
  • Cazare pentru cei care nu sunt din Bucuresti in cadrul unitatii de cazare a companiei.