Descrierea postului

Ocupantul postului trebuie sa implementeze sisteme de management ale calitatii in conformitate cu orice standard de referinta in managementul calitatii si cu cerintele companiei.
Trebuie sa asiste la audituri ale calitatii proceselor si produselor.

Studii si cerinte necesare:

  • Absolvent al unei universitati cu profil tehnic;
  • Experienta in domeniu de minim 5 ani;
  • Cunostinte de sudura si control nedistructiv;
  • Cunostinte solide de desen tehnic, prelucrari mecanice si utilizare a echipamentelor de control si masurare;
  • Bune abilitati de comunicare, atat scrisa cat si verbala;
  • Cunoastrerea limbii engleze;
  • Cunoasterea limbii italiene – reprezinta un avantaj;

Competente personale:

  • Responsabilitate;
  • Corectitudine;
  • Capacitatea de a lucra in echipa;
  • Atentie la detalii.

Atributii:

  • Sa cunoasca reglementarile ISO 9001 si ASME;
  • Sa aplice standardele de calitate cu un nivel inalt de expertiza si cunostinte;
  • Sa stabileasca si sa mentina relatiile cu clientii, furnizorii si inspectorii in scopul realizarii calitatii;
  •  Sa ofere directie si sprijin pentru a asigura conformitatea cu specificatiile si standardele legislative relevante;
  • Sa trateze neconformitatile si sa stabileasca masurile corective impreuna cu seful de department;
  • Sa mentina si sa faca propuneri in vederea imbunatatirii sistemul calitatii;
  • Sa participe la elaborarea politicilor in domeniul calitatii;
  • Sa pregateasca, sa elaboreze si sa redacteze materialul documentar necesar;
  • Sa monitorizeze efectuarea inspectiilor;
  • Sa obtina informatii de specialitate;
  • Sa acorde consultanta documentara utilizatorilor, in functie de cerintele de informare ale acestora;
  • Sa acționeze ca un contact cheie cu clientii care au probleme tehnice;
  • Sa trateze neconformitatile si sa stabileasca masuri corective impreuna cu echipa;
  • Sa se preocupe de perfectionarea pregatirii profesionale;
  • Sa intocmeasca si emita rapoarte si analize specific;
  • Sa participle la rezolvarea sarcinilor echipei;
  • Sa respecte normele de sanatate si Securitate in munca, normele PSI si normele de protectia mediului;
  • Sa informeze de indata superiorul ierarhic despre orice deficienta constatata sau eveniment petrecut.

Program de lucru:

De luni pana joi de la 08:30 – 17:30 cu pauza de masa de la 13:30 la 14:00, iar vineri de la
08:30 la 15:00 cu pauza de masa de la 13:30 la 14:00.

Beneficii:

  • Pachet salarial bazat pe grila de salarizare, cu crestere automata in functie de vechimea in munca din cadrul companiei;
  • Majorare anuala salariala cu 4%;
  • Prima de Craciun echivalenta unui salariu;
  • Masa de pranz oferita;
  • Cazare pentru cei care nu sunt din Bucuresti in cadrul unitatii de cazare a companiei.

Pentru a apica:

Trimiteți CV-ul dvs. prin e-mail la job@wtb.ro
Numere de contact: +40 752235568